Dziesięciu Animalsów z Lublina zabraliśmy wczoraj (25.10) na jednodniową przygodę z weterynarią drobiu. Kilka minut po godzinie 8.00 ruszyliśmy w drogę na fermę drobiu. W czasie podróży poznaliśmy bliżej studentów, a także oni nas i naszą Akademię.

 

Tym razem na potrzeby warsztatów wybraliśmy specjalny obiekt. Zaprezentowaliśmy studentom bardzo zmodernizowaną i skomputeryzowaną fermę. Jeszcze zanim weszliśmy na obiekt Kierownik fermy szczegółowo opowiedział o wymogach dotyczących temperatury, wilgotności, naświetlenia, zużycia wody oraz paszy. Parametry te są na bieżąco rejestrowane przez system, dzięki czemu łatwo można je modyfikować i sprawnie reagować na wszelkie zmiany. Omówił także warunki panujące na poszczególnych kurnikach, które zależą, m.in. od wieku ptaków.

 

Przebraliśmy się w kombinezony ochronne i zachowując wymogi bioasekuracji w dwóch grupach weszliśmy na jeden z obiektów, w którym hodowane były najmłodsze zwierzęta. Studenci mogli obserwować kurczaki w swoich pierwszych dobach na fermie. Lekarz AP opowiedział o tym na co zwraca uwagę wchodząc na obiekt. Zaprezentowane zostały systemy do rozprowadzania wody i pokarmu. Zwrócono uwagę na ściółkę i rozmieszczenie ptaków na obiekcie. Studenci mieli okazję przyjrzeć się ptakom z bliska, wskazując przy tym na słabsze osobniki w stadzie. Z uwagi na wiek ptaków odbyła się wyłącznie pokazowa sekcja, podczas której lekarz omówi co zastał we wnętrzu badanego osobnika.

 

Rozmowy kontynuowaliśmy także podczas lunchu. Lekarz AP, który jest absolwentem UP w Lublinie znalazł wspólny temat ze studentami. Wyjaśniał również kwestie weterynaryjne, które zaciekawiły Animalsów. Następnie odbyło się krótkie zwiedzanie naszej lubelskiej lecznicy. Warsztaty zakończyliśmy wspólnym zdjęciem pamiątkowym, które możecie zobaczyć w poniżej fotorelacji.

 

Mamy nadzieję, że niebawem ponownie zagościmy w Lublinie. Tym razem z naszym stoiskiem quizowym. Nagrody, które dla Was przygotowaliśmy czekają! Więcej o naszej zabawie w „3 pytania” możecie dowiedzieć się na naszym profilu na Facebooku.  

zobacz-fotorelacje

 < powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.