Po serii konferencji przyszedł czas, aby studenci poznali jak leczy się drób. Pierwsze warsztaty praktyczne odbyły się 16 czerwca. Uczestniczyli w nich Animalsi z Olsztyna.

 

Wszyscy zapisani na wyjazd studenci punktualnie stawili się o 8.00 pod wydziałem Medycyny Weterynaryjnej, skąd udaliśmy się na zaprzyjaźnioną fermę. Podczas podróży lekarz AP, który odpowiada za opiekę niezliczonej ilości ptaków opowiadał o normach i specyfice leczenia kur i indyków.

 

Zachowując wszelkie wymogi bioasekuracji w dwóch grupach rozpoczęliśmy obchód obiektów. Analizie poddane zostały warunki żywieniowe i bytowe ptaków. Podczas badania poszczególnych kur Lekarz omawiał możliwe do wystąpienia jednostki chorobowe oraz ich objawy i sposoby leczenia. Studenci samodzielnie również sprawdzali stan ptaków, wskazując przy tym słabsze osobniki w stadzie.

 

Drugą część warsztatów stanowiła wizyta w lecznicy AP. Studenci zostali miło przyjęci przez zespół pracujący w olsztyńskiej placówce. Większość z uczestników po raz pierwszy miała okazję sekcjonować kurę. Również po raz pierwszy po stronie nauczyciela znalazł się Olek, stażysta Akademii Animal Pharmy. Świetnie odnalazł się w kontaktach z młodszymi kolegami, z którymi wspólnie zbadał co tkwi we wnętrzu ptaka. Olek, instruował studentów jak krok po kroku poprawnie przeprowadzić sekcję ptaka. W trakcie analizy każdego narządu omawiał zastane oraz możliwe do wystąpienia zmiany i choroby.

 

Podczas rozmów przy lunchu to my mieliśmy okazję poznać bliżej studentów oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania, które im się nasunęły w trakcie warsztatów. Wyjazd zakończyliśmy wspólnym zdjęciem pamiątkowym, które znajduje się w fotorelacji poniżej.

Warsztaty w Olsztynie były pierwszymi, które zorganizowaliśmy w ramach Akademii dla Studentów. W nowym roku akademickim odbędą się kolejne wyjazdy dla osób, które chcą się dowiedzieć jak leczy się drób.

 

Obejrzyj fotorelację z I warsztatów. Więcej zdjęć znajdziesz na naszym profilu na Facebooku.

 

zobacz-fotorelacje< powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.