Warsztaty praktyczne w Lublinie za nami!

Wczoraj (25.10) zabraliśmy dziesięciu Animalsów z Lublina na jednodniową przygodę z weterynarią drobiu. Kilka minut po godzinie 8.00 ruszyliśmy w drogę na fermę drobiu, aby rozpocząć warsztaty praktyczne. W czasie podróży poznaliśmy bliżej studentów, a także oni nas i naszą Akademię.

 

Tym razem na potrzeby warsztatów wybraliśmy specjalny obiekt. Zaprezentowaliśmy studentom bardzo zmodernizowaną i skomputeryzowaną fermę. Jeszcze zanim weszliśmy na obiekt Kierownik fermy szczegółowo opowiedział o wymogach dotyczących temperatury, wilgotności, naświetlenia, zużycia wody oraz paszy. Parametry te są na bieżąco rejestrowane przez system, dzięki czemu łatwo można je modyfikować i sprawnie reagować na wszelkie zmiany. Omówił także warunki panujące na poszczególnych kurnikach, które zależą, m.in. od wieku ptaków.

 

Przebraliśmy się w kombinezony ochronne i zachowując wymogi bioasekuracji w dwóch grupach weszliśmy na jeden z obiektów, w którym hodowane były najmłodsze zwierzęta. Studenci mogli obserwować kurczaki w swoich pierwszych dobach na fermie. Lekarz AP opowiedział o tym na co zwraca uwagę wchodząc na obiekt. Zaprezentowane zostały systemy do rozprowadzania wody i pokarmu. Zwrócono uwagę na ściółkę i rozmieszczenie ptaków na obiekcie. Studenci mieli okazję przyjrzeć się ptakom z bliska, wskazując przy tym na słabsze osobniki w stadzie. Z uwagi na wiek ptaków odbyła się wyłącznie pokazowa sekcja, podczas której lekarz omówi co zastał we wnętrzu badanego osobnika.

Rozmowy kontynuowaliśmy także podczas lunchu. Lekarz AP, który jest absolwentem UP w Lublinie znalazł wspólny temat ze studentami. Wyjaśniał również kwestie weterynaryjne, które zaciekawiły Animalsów. Następnie odbyło się krótkie zwiedzanie naszej lubelskiej lecznicy. Warsztaty zakończyliśmy wspólnym zdjęciem pamiątkowym, które możecie zobaczyć w poniżej fotorelacji.

Mamy nadzieję, że niebawem ponownie zagościmy w Lublinie. Pełną fotorelację z warsztatów praktycznych zobaczycie na naszym profilu na Facebooku oraz w naszej galerii.

 warsztaty_praktyczne_akademia_animal_pharmy

warsztaty_praktyczne_akademia_animal_pharmy

warsztaty_praktyczne_akademia_animal_pharmy

warsztaty_praktyczne_akademia_animal_pharmy

warsztaty_praktyczne_akademia_animal_pharmy< powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Aktualności

18 września, 2020

Konkurs – do wygrania najnowsze CHOROBY DROBIU

To pierwszy konkurs, w którym zadajemy Wam pytanie odnośnie weterynarii drobiu. Bez obaw, jest bardzo proste Wystarczy wymienić 3 najczęściej […]

więcej >
11 sierpnia, 2020

Poznaj nas bliżej!

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat Akademii AP oraz poznać:   jak wygląda praca u nas, zespół oraz atmosferę, o […]

więcej >
24 czerwca, 2020

MEDiVET partnerem strategicznym biegu PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA to inicjatywa, w którą ochoczo i licznie zaangażowali się studenci weterynarii. Serdecznie dziękujemy! Akcję wsparła także […]

więcej >

Masz wątpliwości ? Zajrzyj do Najczęściej zadawanych pytań

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.