Wszyscy zapisani na wyjazd studenci punktualnie stawili się o 8.00 pod wydziałem Medycyny Weterynaryjnej, skąd udaliśmy się na zaprzyjaźnioną fermę. Podczas podróży lekarz AP, który odpowiada za opiekę niezliczonej ilości ptaków opowiadał o normach i specyfice leczenia kur i indyków.
Zachowując wszelkie wymogi bioasekuracji w dwóch grupach rozpoczęliśmy obchód obiektów. Analizie poddane zostały warunki żywieniowe i bytowe ptaków. Podczas badania poszczególnych kur Lekarz omawiał możliwe do wystąpienia jednostki chorobowe oraz ich objawy i sposoby leczenia. Studenci samodzielnie również sprawdzali stan ptaków, wskazując przy tym słabsze osobniki w stadzie.
Drugą część warsztatów stanowiła wizyta w lecznicy AP. Studenci zostali miło przyjęci przez zespół pracujący w olsztyńskiej placówce. Większość z uczestników po raz pierwszy miała okazję sekcjonować kurę. Również po raz pierwszy po stronie nauczyciela znalazł się Olek, stażysta Akademii Animal Pharmy. Świetnie odnalazł się w kontaktach z młodszymi kolegami, z którymi wspólnie zbadał co tkwi we wnętrzu ptaka. Olek, instruował studentów jak krok po kroku poprawnie przeprowadzić sekcję ptaka. W trakcie analizy każdego narządu omawiał zastane oraz możliwe do wystąpienia zmiany i choroby.
Podczas rozmów przy lunchu to my mieliśmy okazję poznać bliżej studentów oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania, które im się nasunęły w trakcie warsztatów. Wyjazd zakończyliśmy wspólnym zdjęciem pamiątkowym, które znajduje się w fotorelacji poniżej.
Warsztaty w Olsztynie były pierwszymi, które zorganizowaliśmy w ramach Akademii dla Studentów. W nowym roku akademickim odbędą się kolejne wyjazdy dla osób, które chcą się dowiedzieć jak leczy się drób.
Fotorelacja z I warsztatów. Więcej zdjęć znajdziesz na naszym profilu na Facebooku.
Przed nami II edycja charytatywnego biegu studentów weterynarii – PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA! Za każdy wybiegany przez Ciebie kilometr przekażemy kilogram karmy dla schroniska […]
Ruszyliśmy z przygotowaniami do II edycji charytatywnego biegu studentów weterynarii, który obędzie się 31 maja. W pierwszej odsłonie PEŁNEJ MISKI DLA SCHRONISKA wybiegaliście ponad 3 […]
Branża drobiarska oferuje wiele wyzwań, a jednocześnie ogromne możliwości zawodowe, które wciąż są niedoceniane przez studentów weterynarii. Nasze autorskie praktyki pozwalają na bezpośrednie poznanie […]